Hogwarts the school of magic

Zabava, uživanje, druženje.

Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Predavanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Trixie Hallow
Profesorica Letenja

Broj postova : 143

PostajNaslov: Predavanja   pet kol 28, 2009 7:21 pm

Ovdje cu pisati predavanja. Molim da ovdje ne pisete nista, a da prisustvo na casu pokazete postanjem u za to odredjenoj temi.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Trixie Hallow
Profesorica Letenja

Broj postova : 143

PostajNaslov: Re: Predavanja   uto ruj 15, 2009 10:38 pm

Dobicu kill za ovo, ali zabole me. ako su ostali profani u strajku, ja nisam Very Happy

Prvo predavanje

Dakle, nalazite se na kvidickom terenu magijske skole Hogwarts. Tu cete pohadjati casove letenja, jednom mjesecno, u prvom polugodistu. Letenje nije lako kao sto mozda izgleda. Najvaznija stvar je nauciti kako kontrolisati svoju metlu. Zato sam ja tu. Kao sto znate, prvacima nije dozvoljeno posjedovati metlu, tako da su metle, koje su pred vama, vlasnistvo skole. Nadam se da cete paziti kako ih koristite, znaci bez ludovanja, koje dovodi do lomljenja metli. Na ovom i sledecem casu necete letjeti. Danas cu vam govoriti o strukturi metle i pravilima kvidica, a na sledecem casu cete imati svoj prvi susret s metlama.
Metla se ne moze popraviti obicnom „Reparo“ cini, zapravo, jednom unistena metla- zauvijek unistena metla. Za metlu se koristi tvrdo a lako drvo; grancice su posebno aerodinamicki obradjene, a sposobnost za letenje dobija posebnim cinima, koje isto drvo ne moze podnijeti dvaput. Dobra metla ima dobru aerodinamiku, glatku drsku i poslusna je; ne vibrira u vazduhu i brza je; i trebala bi da reaguje na najmanji trzaj letacevog tijela.
Dobar letac postaje jedno sa svojom metlom, MORA imati dobre reflekse, a dobar igrac kvidica bi trebalo da igra fer plej.
Sada cu vam objasniti pravila kvidica.
Kvidic se igra na dugom ovalnom terenu s po tri obruca na svakom kraju, na jednom upravo ovakvom na kakvom smo mi. Pobjedjuje ekipa s najvise bodova. Svaka ekipa ima sedam igraca: tri Lovca, dva Udaraca, jednog Cuvara i jednog Tragaca. Igra se sa cetiri lopte:
Kvafl: velika crvena lopta, velicine nogometne, njom Lovci zabijaju golove pokusavajuci je ubaciti kroz jedan od tri obruca protivnicke ekipe. Svaki zabijeni gol donosi 10 bodova. Cuvar cuva obruceve.
Bladzerke: dvije crne lopte. Nesto manje od Kvafla, teske zeljezne lopte koje su zacarane da lete uokolo i napadaju bilo kojeg igraca u blizini te ga pokusaju srusiti s metle. Udaraci palicama pokusavaju odvratiti Bladzerke od igraca svog tima i pogoditi igrace protivnickog tima.
Zlatna skrivalica: zlatna loptica velicine oraha sa srebrnim krilima, zacarana da izbjegava tragaca ciji je jedini posao uhvatiti je.
U igri nema vremenskih ogranicenja, utakmica zavrsava kad je ulovljena Skrivalica. Hvatanje Skrivalice donosi ekipi 150 bodova. U kvidicu je moguce napraviti prekrsaj na 700 nacina, a svi su oni napravljeni na jednoj utakmici 1473.
Kvidic, kao i svaki drugi sport, ima svoju istoriju. Ali ja vas ne planiram zamarati time. Ukoliko vas zanima, pitajte profesorku Istorije Magije, Neru Ignis Riddle, da vam isprica nesto.
Nadam se da vas nisam umorila ovim. D Z vam necu zadati, samo vas molim da mi posaljete na pm ako ste bili na casu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Predavanja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.